Allah’a Dost Olmak

Allah’a Dost Olmak

reklambasin_bulteni

satinal_kitapyurdu satinal_babil

 

Peygamber Efendimiz (s.a.v.): “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” buyurarak, hizmet ehli olmanın önemine dikkat çekmiştir. Hizmet ehli olmak, aynı zamanda bir davaya da sahip olmayı gerektirir. Bu dava, İslam’ı en güzel hâli ile yaşamak ve yaşanmasına da vesile olmaktır. Bu ise, insanlara iyiliği emredip, kötülüklerden sakındırmakla mümkündür.
İmanla küfrün kavga hâlinde olduğu iki kutuplu bir dünyada yaşamaktayız. Hizmet şuur ve idrakinde olmak isteyen biz inananlar olarak, davamızda sadık isek, saflarımızı da net olarak belirlememiz gerekmektedir. İkisine birden taraftar olmak ve öyle görünmek, öncelikle bir tezat teşkil edecektir. Bu durum, diğer yanıyla münafıklığa da alamettir. Kişinin dışı neyse, içi de öyle olmalıdır. Sonunda bir bedel ödeyeceksek bile, inanç konusundaki tutumumuzu açık olarak belirlememiz gerekmektedir. İslam’a hizmet edenlerle, zamanını boşa harcayanlar şüphesiz bir tutulmayacaklardır.
İşte bu noktada, okumuş olduğunuz eser, hakiki bir mümin ve kul olma yolunda Müslüman’ın, nasıl bir dava adamı olması gerektiğini de bize bildirmektedir.

 

Eser Adı: Allah’a Dost Olmak
Yazar Adı: Yalkın Tuncay
Yayınevi: Ahir Zaman Yayınları
Dizi Adı: İman Kitaplığı
Türü: Araştırma-İnceleme
Katkıda Bulunanlar: (Yayın Yönetmeni: Mehmet Zekai Küpçük,
Yayın Koordinatörü: Selçuk Alkan, Editör: Çiğdem Aktepe)
Cilt BilgisiAmerikan Cilt
Kağıt Bilgisi: 2. Hamur-Enso
Basım TarihiMayıs-2016
Basım Bilgisi: (1. Basım)
Sayfa Sayısı: 192
Kitap Boyutları: 13,5×21
ISBN No: 978-605-5095-74-1
Barkod No: 9786055095741
Etiket Fiyatı: 14,50  TL
Çıkış Tarihi: Mayıs-2016